Custom bicycle «Moose»

[:LV]Lūk, arī pirmais mūsu darbnīcas „cruiser” projekts. Vai tas tik tiešām ir „cruiser”? Pie kādas kategorijas to var pieskaitīt, es nezinu, tā kā šajā sfērā esmu jauniņais.
Jautāsiet, kāpēc taisnas caurules? Tāpēc, ka ar lāzera frēzi, kuru mēs izmantojam, nevar griezt liektas caurules, kā arī mums pašlaik nav pieejama iekārta, ar kuru būtu iespēja viņas izliekt. saliekt.

Atvainojos par fotogrāfiju slikto kvalitāti. Tās tika uzņemtas naktī ar mobilo telefonu.
Rasējumos projekts izskatījās šādi:Modelēšana ir viens no laikietilpīgākajiem procesiem. Bet tas ir nepieciešams, jo mums ir iespēja izmantot lāzergriezēju. Ja modeļa visas detaļas ir korekti izvietotas, tad beigu konstrukcijas salikšana vairāk līdzinās Lego konstruktoram.


Iekārta, kura griež vadoties pēc programmas.


Loksnes biezums ir 3mm, no tās tika izgrieztas detaļas dakšai un šabloni rāmja pareizas ģeometrijas saglabāšanai.


Šabloni un dropauti


Caurules, sagrieztas rāmja izgatavošanai. Nu jau ir redzamas rāmja aprises.


Rāmis ir „pieķerts”. Sture ir izgatavota no 38mm biezas caurules un apstrādāta uz virpas. Vieta, kur stiprinās kasete, bija pasūtīta no Taivānas.
Taivānieši pat vismazākajās partijās ir gatavi atsūtīt detaļas no metāla rāmja izgatavošanai.


Velosipēda aizmugurējā daļa ir „pieķerta” un aizmugurējais ritenis arī piestiprināts.


Aizmugurējais ritenis.


Tiek piestiprināta stūre. Šajā mirklī arī radās velosipēda nosaukums ”Moose” — „Alnis”, jo man radās tādas asociācijas, skatoties uz viņu no šī rakursa.
Dakša ir salikta. Dakšas konstrukcija tika izstrādāta no nulles. Ilgi izskatījām jau gatavās dakšu konstrukcijas, bet tik un tā izstrādājām 2 savus variantus. Abi varianti tika izstrādāti pēc slodzes sadalījuma modeļa Ansys.


Stūres apakšā tika piemetināta 3mm bieza metāla plāksne. Plāksnes stūri paredzēti sastiprināšanai. Stiprinājumos ievietoti gultņi. No augšas ir tāda pati konstrukcija, tomēr plāksne netiek piemetināta, bet gan tikai uzliekas uz stūres.


(Salikšanas procesā.)
Pilns salikšanas process ilga 14 stundas. ( no plkst. 15:00 līdz 5:00 rītā. Kamēr ražotne brīvdienās ir slēgta, mēs to laiku izmantojam velosipēdu izgatavošanai.)
Šodien bija pirmais izmēģinājuma brauciens. Protams, pēc braukšanas ar ligeradu (pamata virziens mūsu apvienībai), grūti pierast un saprast, vai braukšana ar viņu ir ērta, bet visnotaļ aizraujoša. Brauc kā ar kuģi. Nevar sajust ne bedres, ne izciļņus pateicoties tam, ka konstrukcija ir gara. Uz dakšas tagad ir uzlikta stingra atspere, kad to nomainīsim, brauksim kā pa viļņiem.
Vēl viens negatīvs moments konstrukcijas izstrādāšanā- neprecīzi nomērīts augums. Līdz stūrei ir jāstiepjas un mugura ir saliektā stāvoklī (? Lūk šādi), un tas nav īpaši ērti. To mēs koriģēsim.
No jums mēs vēlētos dzirdēt kritiku.

Pagaidām vēl neesmu izdomājis kā viņu nokrāsot. Varbūt jums ir kādas idejas, ko gribat ieteikt? Riteņa rats ir melnā krāsā, riteņa riepas ir pelēkas.[:Ru]Вот и с нашей мастерской первый проект «круизера». Круизер ли это? К какой именно категории его отнести, не знаю. т.к. в этой теме новенький.
Спросите почему прямые трубы? Потому как лезерная фрезеровка, который мы пользуемся не может резать гнутые трубы, да и самого трубогиба нет в наличии.

Извините за качество фоток. Все делалось ночью на мобилку.

На чертежах проект выглядел так:(Моделирование один из самых долгих процессов. В этом есть необходимость, т.к. имеется доступ к лезерному резаку. Если все детали модели правильно расположены, то сборка реальной конструкции, больше похожа на игру с конструктором Лего.)


(станок, который режет по программе)


( пластина 3 мм, вырезались детали для вилки и шаблоны дял сохранения правильной геометрии рамы)


( Шаблоны и дропауты)


(Порезаны трубы для рамы. Появляется очертание рамы)


(Рама прихвачена. Стакан сделан из трубы 38мм и обработан на токарке. Каретка покупная из Тайваня.
Тайванцы ,даже, маленькой партией готовы присылать железки для рамы)


(Прихвачены перья и поставлено заднее колесо.)


(Заднее колесо)


(Пристраивается руль. Здесь родилось название «Moose»- Лось. С этого ракурса мне рама его напомнила )


(Вилка стоит на месте. Конструкция вилки разработана с нуля. Долго высматривали готовые конструкции таких вилок и все же разработали свои 2 варианта. Оба варианта просчитывались на нагрузку в Ansys’e. Оставили ту, которая смотрелась менее громоздко.)


(На шток снизу приварена пластина 3мм. От пластины идут уши к креплению. В крепление вставлены шариковык подшибники. Сверху конструкция повторяется, однако пластина не приварена, а надевается на шток.)


(В сборе)

Вся сборка занала 14 часов (с 15.оо до 5.оо. Пока завод стоит, мы собираем велосипеды). Сегодня проехался первый раз. Конечно, после лигерадов (основное направление нашего сообщества) не понятно удобно или нет, но однозначно круто. Едешь, как на корабле. Ни ям, ни кочек незаметно, видно сказывается длина. На вилке, сейчас очень тугая пружина стоит, заменим ее тогда, будет как по волнам . Еще один конструкционный недочет- плохо просчитал свой рост. До руля приходится тянуться и спина всегда в согнутом положении (?- вот так), что не очень удобно. Будем корректировать.
От вас хотелось бы увидеть критику.

P.S. Как его покрасить, еще не представляю, может у вас появятся идеи. Обода у него черные, резина серая.[:]