Kāpēc guļošais ?

(на русском)

Jūs kādreiz esat piedalījies garākos velo pārbraucienos? Ja jā, tad iespējams jums ir zināmas tādas sajūtas kā sāpes  sprandā no pastāvīgas galvas atliekšanas, nepatīkamas sajūtas plecos  un rokās dēļ nepieciešamības turēt visu ķermeņa augšdaļu, diskomforts no saberzas sēžamvietas?

vai varat Iztēloties velosipēdu bez visām iepriekš minētajām nepilnībām?

Jums kaut ko izsaka tādi vārdi kā LIEGERAD vai RECUMBENT?

LIEGERAD (vācu val.) — guļošais velosipēds — ļauj braucējam pārvietoties pusguļus stāvoklī vai guļot uz muguras. Šiem velosipēdiem ir vēl viens nosaukums — RECUMBENT. Pirmo reizi šādi velosipēdi parādījās Lielbritānijā 1900. gadā. Vēlāk ar mainīgām sekmēm šos velosipēdus ražojuši gan lielākas velo fabrikas, gan mazi individuālie velo uzņēmumi.  Šobrīd guļošie velosipēdi ir gana izplatīti visā pasaulē, tie ir populāri gan ceļotāju, gan sportistu  vidū kā arī to vidū kas mīl komfortablu velobraukšanu.

1  4

Guļošie velosipēdi nav tik pazīstami daļēji tāpēc, ka no 1938. gada UCI (Union Cycliste Internationale) aizliedza to izmantošanu velosacīkstēs pamatojot to ar faktu, ka tie ir ātrāki nekā standarta velosipēdi aerodinamisko īpašību dēļ. Tas tomēr netraucēja katru gadu organizēt īpašas sacīkstes guļošajiem velosipēdiem kurās tie pārliecinoši apsteidz klasiskos velosipēdus. Šobrīd pasaules ātruma rekords braucot ar guļošo velosipēdu ir 133.78 km/h.

 

23

Arī parastais velobraucējs nespēj iebilst tādām guļošo velosipēdu priekšrocībām kā:

  • Anatomiski pareiza poza, kas nodrošina vienmērīgāku ķermeņa svara sadali palīdzot saglabāt vienmērīgu asins cirkulāciju sēžas un muguras rajonā.
  • Vēders paliek plakans un taisns, kas ļauj plaušām pilnībā vienmērīģi izplesties.
  • Rokas un pleci ir atslābinātā stāvoklī un tiem nav jātur augšējās ķermeņa daļas svars līdz ar to nav jautājumi par sāpēm rokās vai plaukstās.
  • Galva ir neitrālā pozīcijā vai atspiežas pret pagalvi, skatiens uz priekšu, kakls atslābināts.
  • Mugura ir dabīgā atslābinātā stāvoklī.

5 6

Un nobeigumā: pieviecot jebkuru distanci guļošā velosipēdista seju rotās apmierināts smaids atšķirībā no klasisko velosipēdistu sejas grimasēm.